KURS HAKKINDA


DÖVME KURSU GENEL TANIMI Dövme Sanatı, çoğu sanatçı tarafından kapalı bir kutu haline getirilmiştir. Mesut Ayvaz bu algıyı yıkıp bu sanatın püf noktalarını sizlerle paylaşıyor. Deneme yanılma yönteminin ötesine geçerek, kişiye özel olan bu kurs da bilinçli bir şekilde dövmeciliğe başlayabilir ve kendi tarzlarını oluşturabilirler. Eskişehir’de dövme yapmak isteyenler ve dövme sanatçısı olmaya gönül verenler için ‘’Mesut Ayvaz Tattoo’’ dövmecilik kursu düzenlemektedir. Profesyonel bir dövme sanatçısı olabilmek için gereken temel ve ileri düzeydeki eğitimlerin verildiği bu kurs, Eskişehir’de Mesut Ayvaz’ın önderliğinde yapılmaktadır. Yalnızca Eskişehir’de Dövme Kursu veren Mesut Ayvaz, 10 yıllık dövme kariyerini, Üniversite’den mezun olduğu Resim-İş Öğretmenliği bölümünden aldığı eğitim ile birleştirerek sizlere sunmaktadır. Bu kurs, mesleği severek yapan ve doğru bilgiye hızlı ulaşmayı hedefleyen bireyler için düzenlenmektedir. Dövme Sanatçısı olmaya aday kişilerin doğru tekniğe sahip olmaları, sağlık koşullarına uygun ve güvenlik yöntemlerini doğru biçimde öğrenmelerini amaçlayan bir süreçtir. Her yıl belirli sayıda öğrenciye dövme eğitimi vermeye devam etmektedir. Dövme Eğitimi almak isteyen kişiler ile birebir görüşüldükten sonra eğitim için çalışmalara başlanır. Dövme eğitimi tamamlandıktan sonra Dövme Sanatçısı Adayları’nın Kalfalık Belgesi ve Ustalık Belgesi alabilmeleri için sınav hazırlıkları ve başvurmaları sağlanır. Eskişehir’de bu sınavın yapılmasını sağlayan Mesut Ayvaz, son 4 yıldır bu sınavlarda komisyon üyeliği yapmaktadır.Bu kursta neler mi öğreneceksiniz?

İş sağlığı ve güvenliği, sağlık bilgisi(hijyen) eğitimi

İğne gruplarını, özelliklerini ve kullanım yerlerini öğrenme

Makine çeşitleri ve aralarındaki farkları öğrenme

Dövme uygulamalarının öncesinde şablon(transfer) yapıştırmayı öğrenme

Photoshop ve diğer dijital ortamlarda dövme tasarımı ve modelin hazırlanmasını öğrenme

Suni deri üzerinde uygulama

Düz ve tutarlı çizgi atma yöntemleri öğrenme

Gölgelendirme ve ton ayarlama teknikleri öğrenme

Gönüllüler üzerinde (profesyonel dövme eğitmeni gözetiminde) dövme uygulama

Dövme yaptıracak kişi üzerinde güven oluşturmayı öğrenme

Doğru bakım teknikleri bilme ve yaptıracak kişiye aktarmayı öğrenme

Tedarikçiler hakkında rehberlik

Başarılı işletmecilik hakkında temel bilgiler

MEB onaylı Kalfalık ve Ustalık sınavlarına hazırlık
UYGULAMALI DERSLER
Dövme Eğitimleri başta teorik eğitimler ve sonrasında uygulamalar olmak üzere iki aşamada gerçekleşir. Uygulamalı dersler bir dövme sanatçısı olmak için gereken becerileri uygulamalı olarak kazanmanızı sağlamak üzere verilir. Dövme kurslarındaki uygulamalı derslerde;

Dövme malzemelerinin kurulumu,

Dövme malzemelerinin ayarlanması,

Dövme deseni oluşturma,

Transfer (kopya) alma,

Suni deri üzerinde çalışmalar (Bu çalışmalarda çizgi teknikleri, gölgeleme teknikleri, doldurma teknikleri),

Gönüllü kişilere Eğitmen eşliğinde dövme uygulaması (Suni deri eğitimlerini başarı ile sonuçlandıran adaylar için geçerlidir).

Dövme kursu seçenekleri oldukça zengin ve farklı tarihlerde düzenlenebilmektedir. Hızlandırılmış dövme kursları ile kısa sürede dövme yapmayı öğrenebilmek mümkündür.


HEMEN ARA